Odpowiedzi na często zadawane pytania - mleko

Od kiedy będzie dostarczane mleko?

Mleko jest dostarczane od 1 października do 31 maja.

Do kiedy należy złożyć zamówienie?

Termin dla każdego kolejnego miesiąca będzie podawany na niniejszej stronie.

Jak złożyć zamówienie?

Przesyłając wypełniony formularz na adres

e-mail: zamowienia@mlekowszkole.com.pl ewentualnie tel./fax: 77 419 56 64.

Data dodania 18.10.2013r.

Jak w rozliczeniach mają być traktowane dzieci 5-cio i 6-letnie?

W związku z częstymi pytaniami ze strony Placówek oświatowych dnia 27 września 2013r. skierowaliśmy do oddziału Agencji Rynku Rolnego w Opolu, pismo w sprawie wyjaśnienia jak mają być traktowane dzieci 5-cio i 6-letnie w szkołach podstawowych z oddziałami przedszkolnymi lub w zespołach szkolno-przedszkolnych.

Otrzymaliśmy odpowiedź i scan tego pisma załączyłem na dole strony w Załącznikach. Proszę o zapoznanie się z pismem i wzięcia zawartych tam informacji pod uwagę przy składaniu zamówień.

Po krótce jeszcze raz przypomnę, że dzieci odbywające obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne w oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej (musi ta sytuacja wynikać ze Statutu Państwa Placówki oświatowej) mogą korzystać z programu tak samo jak dzieci z klas 1 do 6. Dla nich obowiązują ceny dla szkoły podstawowej (cennik dostępny na dole strony w Załącznikach), czyli mleko naturalne jest bezpłatne.

Natomiast dzieci uczęszczające do ww. oddziału przedszkolnego, których nie dotyczy ustawowy obowiązek przygotowania przedszkolnego, mogą korzystać z programu po cenach z Cennika dla Przedszkoli, który również zamieszczony jest na dole strony w Załącznikach.

Data dodania 01.09.2006r.

Jesteśmy wieloletnim partnerem Programu Doskonałe Mleko w Szkole.

Ideą Programu Doskonałe Mleko w Szkole jest, aby co dzień każdy uczeń miał szanse na kartonik świeżego pożywnego mleka w swojej szkole. Stało się to realne dzięki temu, że od września 2004 roku mleko spożywane w placówkach oświatowych dotowane jest przez Unię Europejską, a odpłatność za takie mleko stanowi tylko pokrycie minimalnych kosztów. Każde dziecko objęte Programem Doskonałe Mleko w Szkole ma możliwość codziennego wypicia w szkole 250ml mleka świeżego (pasteryzowanego) o najwyższej jakości. Dostarczane jest ono w higienicznie zamkniętych kartonikach, jednorazowego użytku. Mleko jest pite przez dzieci w grupie, na „dużych” przerwach często razem z nauczycielem.