Mleko w szkole

Data dodania 12.12.2013r.

WAŻNA INFORMACJA!!!

Agencja Rynku Rolnego od dnia 11.12.2013r. zmieniła ceny mleka i przetworów mlecznych na rok szkolny 2013/2014. Nowe cenniki znajdą Państwo na dole strony, można je sobie pobrać.

Cenniki w zależności od rodzaju Placówki oświatowej dostępne w załączniku na dole strony. Zwracam uwagę na nowe ceny od 11.12.2013r..

Data dodania 05.10.2013r.

W związku ze zmianami w programie „Szklanka mleka” oraz reorganizacją wielu Placówek oświatowych, przedstawiamy druk umowy (na dole - Załącznik) dotyczący programu „Szklanka mleka”.

Proszę wydrukować 2 egzemplarze umowy, zapoznać się z nią, uzupełnić: nazwę placówki, adres, NIP, Regon, imię i nazwisko osoby upoważnionej do reprezentowania placówki.

Proszę podpisać i odpowiednio opieczętować umowy.

W punkcie I w pp.  J, K proszę uzupełnić liczbę dzieci:

J- dzieci uczęszczające do Placówki oświatowej,

K- dzieci które będą korzystały z programu „Szklanka mleka”.

Należy rozróżnić z podziałem na odpowiednie placówki oświatowe czyli takie jak szkoły, przedszkola, gimnazja.

W punkcie IV pp. 7 wpisać miejsce bądź miejsca dostaw.

Numeru umowy proszę nie uzupełniać.

Oryginały umów (2 szt.) musimy otrzymać, proszę odesłać do nas na podany poniżej adres korespondencyjny:

Firma Handlowo-Usługowa MICHALINKA Michał Wypych

ul. Sycowska 9b

46-100 Namysłów

 

Po podpisaniu 1 umowę przekażemy szkole.

Bardzo proszę nie dokonywać żadnych zmian w treści umowy.

Data dodania 05.10.2013r.

W związku z licznymi pytaniami odnośnie umowy szklanka mleka wyjaśniam:

  • Umowę (2 egzemplarze) prosimy odesłać do nas jak najszybciej. Nie mamy narzuconego terminu, ale zależy nam aby dokumentacja była uzupełniona jeszcze przed rozliczeniem pierwszego wniosku tj. w październiku 2013r. (dzięki temu już kompletny egzemplarz umowy – podpisany,  opieczętowany, z nadanym numerem umowy, otrzymaliby Państwo razem z pierwszym potwierdzeniem dostaw za mleko).
  • Liczby dzieci - pytają Państwo jaką liczbę wpisywać  w pkt. K - można powielić liczbę dzieci którą zgłaszają Państwo do programu tj. pkt. J. W comiesięcznym druku zamówienia i tak aktualizują Państwo tę liczbę.
  • Dzieci pięcioletnie i sześcioletnie tzw. klasa „zero” wg. interpretacji Agencji Rynku Rolnego, mogą uczestniczyć w programie na zasadach obejmujących dzieci uczęszczające do Szkoły podstawowej. Wyżej wymienione dzieci mogą być tak traktowane w przypadku takim jeżeli ze STATUTU Placówki oświatowej wynika, że tzw. klasa "zero" jest przypisana do Szkoły Podstawowej. Oznacza to, że dzieci te powinny płacić za mleko tyle co dzieci szkolne. Placówki, które pominęły te dzieci w zamówieniu, lub zaliczyły do dzieci przedszkolnych, mogą a nawet powinny skorygować zamówienie.

DRUK UMOWY, cenniki i aktualne formularze zamówień.

Data dodania 01.09.2006r.

Jesteśmy wieloletnim partnerem Programu Doskonałe Mleko w Szkole.

Ideą Programu Doskonałe Mleko w Szkole jest, aby co dzień każdy uczeń miał szanse na kartonik świeżego pożywnego mleka w swojej szkole. Stało się to realne dzięki temu, że od września 2004 roku mleko spożywane w placówkach oświatowych dotowane jest przez Unię Europejską, a odpłatność za takie mleko stanowi tylko pokrycie minimalnych kosztów. Każde dziecko objęte Programem Doskonałe Mleko w Szkole ma możliwość codziennego wypicia w szkole 250ml mleka świeżego (pasteryzowanego) o najwyższej jakości. Dostarczane jest ono w higienicznie zamkniętych kartonikach, jednorazowego użytku. Mleko jest pite przez dzieci w grupie, na „dużych” przerwach często razem z nauczycielem.